Folkowe Lubniewice 2021

• Dodano: 17•08•2021

Folkowe Lubniewice to nie jedyne działanie w ramach projektu "Kultura z Pogranicza 2021". Wszystko zaczęło się od warsztatów kulinarnych i plastycznych. Klub Smakosza, czyli Anna i Henryk Kargulowie, Maria Kołodenna, Zofia Jagielska, Elżbieta Nowostawska Smalec, Grzegorz Ziołek, Leszek Chołuj spotykali się od maja, wspólnie gotując rodzinne potrawy. W ramach projektu powstała kulinarna publikacja. Podsumowaniem tych spotkań było przygotowanie poczęstunku dla naszego niemieckiego Partnera. Grupa plastyczna Nikiforki : Wanda Kluczyńska, Elżbieta Nowostawska Smalec, Irena Koprowska, Renata Kosowska, Andrzej Langowicz przygotowali, w ramach warsztatu, jedwabne chusty i szale, które były podarunkiem dla naszego Partnera. W dniu Folkowych Lubniewic obie grupy spotkały się z grupą niemiecką w sali widowiskowej GOKu. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja prac grupy plastycznej oraz prac powstałych w ramach plenerów, dofinansowanych przez Euroregion Pro Europa Viadrina w poprzednich latach.

Dziękujemy obu grupom za ogromne zaangażowanie w realizację projektu. Klub Smakosza przygotował iście królewską ucztę, grupa plastyczna zachwyciła swym malarskim kunsztem. O wystrój sali zadbała Elżbieta Nowostawska Smalec. To był wspaniały czas współpracy z Wami.

Wydarzenie były składową projektu "Kultura z Pogranicza 2021", który otrzymał dofinansowanie z Euroregionu Pro Europa Viadrina. W ramach Programu „Redukować bariery – wspólnie wykorzystywać silne strony”

„Barrieren reduzieren – gemeinsame Stärken nutzen”, dofinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Budżet państwa.